środa, 15 kwietnia 2015


Możecie nie wiedzieć, ale "dieta" to nie tylko kurczak, ryż i brokuły. Można "na niej być" i na prawdę ciekawie, różnorodnie i co najważniejsze smacznie się odżywiać. Dzisiaj prezentuje Wam moją listę najukochańszych produktów z których składa się ta moja "nieszczęsna dieta". Będę wychodził z założenia, że jem 30g białka, 50g węglowodanów i 20g tłuszczy na posiłek. Ja obecnie zjadam 4 takie posiłki, bo na więcej nie mam czasu, a przy mniejszej ilości podjadam :). ZACZYNAMY!

1. 30g białka to:


- 150g piersi z kurczaka -> musiała się pojawić :)

- 150g steku z rostbefu wołowego -> ale kto normalny je tylko 150g steka?!

- 150g polędwicy wieprzowej -> niektórzy mówią, że świnka to gorszej jakości mięso, ale ja od czasu do czasu kocham sobie ją zjeść!

- 300g jaj całych (6 jaj całych klasy L)-> najlepsze białeczko dla nas. Nie bójcie się ich jeść! Są super! Pamiętać należy także, że jeżeli jecie całe jaja to musicie doliczać tłuszcze, których jest niemało, do swojej diety. 300g jaj to prawie 30g tłuszczy. Należy tę nadwyżkę w kolejnych posiłkach odjąć i zjeść mnie "tłusty" posiłek.

- 300g serka wiejskiego (2 opakowania lite, i 1,5 opakowania naturalnego) -> mówi się, że twaróg/serek wiejski to gorszej jakości białko, ale ja ze względu na cenę i przywiązanie bardzo często właśnie ich używam. Pamiętajcie tutaj także o tłuszczach!

- 100g Fasoli białej - pierwsza kandydatka otwierająca listę białek roślinnych! Czy gorszych? Niekoniecznie patrząc na formę vegkulturystów :) (100g fasoli to także 50g wegli !)

- 150g łososia wędzonego - nie jest tani, ale w bardzo szybki sposób – bez żadnego gotowania – można dostarczyć sobie super jakości białko 

- 150g łososia z puszki (+ 7g tłuszczy)

- 150g Grochu żółtego łuskanego - ale to także ponad 91g wegli

- 90g ziarn soi + (16g wegli i 17g tłuszczy)

- 400g Bobu po ugotowaniu +(31g węgli)

- 100g nasion Soczewicy + (30g węgli)

2. 70g węglowodanów to:


- 70g surowego ryżu basmati (2/3 woreczka) -> musi rozpocząć tę stawkę :)

- 80g surowego makaronu pełno ziarnistego świderki ( około 1,5 szklanki) -> mniam!

- ok. 500g ziemniaków (około 4,5 ziemniaków ugotowanych) -> na prawdę można je jeść! Czy to na redukcji czy to na "masie" :D

- 80g płatków owsianych górskich - > zawsze na śniadanie! Przynajmniej u mnie :)

- 70g wafli ryżowych ( czyli około 70 wafli) -> trudno to zjeść, ale posmarowane jakimś dobrym masłem orzechowym czy nutella wchodzą super!

- 100g placka na tortille (to około 2 placków) 

3. 20g tłuszczy to:


- 20g oliwy z oliwek ( 2 łyżki stołowe) 

- 35g orzeszków laskowych/włoskich (jedna garść)

- 20g masła

- 20g oleju lnianego

- 140g awokado ( bez skórki i pestki)

- 30g wiórków kokosowych 

Tak wygląda mniej-więcej moja lista poszczególnych makroskładników. Będzie to pierwszy mój post "odświeżany". To znaczy, że będę starał się go aktualizować, przy mojej i Waszej pomocy. Mam nadzieję, że pierwsza aktualizacji będzie miała miejsce po 1h publikacji powyższego tekstu. 

Co do pozycji w nawiasie bardzo proszę patrzeć na nie z tzw. "przymrużeniem oka", ponieważ do szczegółowych ustaleń potrzebna jest waga. Ja swoją kupiłem za 30 zł w jakimś supermarkecie. Także polecem, za małe pieniądze można sobie na prawdę ułatwić sprawę. 

5! 


0 komentarze:

Prześlij komentarz