środa, 30 września 2015Serio już można porzygać się od różnego rodzaju dyskusji na temat przyjęcia do Polski uchodźców z Syrii. Ja by nie dostać torsji spróbuje przelać wszystkie moje przemyślenia do jednego postu. Będę cytował wypowiedzi, które udało mi się znaleźć w sieci, a następnie odnosił się do nich.

Serdecznie zapraszam już w tym momencie do dyskusji. Bardzo chętnie przyjmuje inne poglądy i bardzo umiejętnie wyciągam z nich wnioski. Wracając do moich poglądów w tej kwestii...


"Najpierw trzeba pomagać najbardziej potrzebującym tutaj - w Polsce - a dopiero potem jakimś tam BRUDASOM!!!"

Według mnie najmocniejszy argument. Najbardziej do mnie trafił. Dlaczego? Bo jest logiczny. Faktycznie, najpierw powinno się pomagać SWOIM najbardziej potrzebującym, a dopiero potem obcym. Szczególnie w takim kraju jakim jest Polska i ma się na swoim terytorium 40 mln ludzi w tym 2 miliony żyjące na poziomie minimum egzystencji.

Z drugiej strony ilu z nich chce otrzymać pomoc?

Często widzimy zdewastowany domy socjalne, zasiłek przepijany na gorzałkę, albo tych potrzebujących  spędzających cały dzień przed Biedronką w celu wyłudzenia kilku złotych na kolejne napoje z %. 

Z kolejnej strony jakieś części z tych POTRZEBUJĄCYCH można jeszcze pomóc?

W kwestii formalno - prawnej. Bardzo smuci mnie głupota i naiwność ludzka. Ludzie wierzą, że jak się chcę to się może. To uwaga… Wcale tak nie jest! Szczególnie, jeżeli jest się… Państwem. 

A co jeżeli są możliwość i "od tak" można pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują? Może warto w ramach międzynarodowej solidarności i empatii zgodzić się i pomóc.

Szczególnie my - Polacy - powinniśmy być przykładem takich działań. Już nie pamiętamy jak za tych ZŁYCH czasów inne kraje przyjmowały naszych rodaków. Często wybitnych! Dla których nie było miejsca w ówczesnej Polsce i musieli opuszczać granice naszego kraju. Może czas teraz pomyśleć o tych czasach i wyciągnąć z nich wnioski?

Polecam tym, którzy nie pamiętają jak Nasi Przodkowie byli uchodźcami

Komentarz II"Bo oni są terrorystami!"

Bo co? Bo są muzułmanami? Idąc tym tropem myślenia to każdy Polak to pijak i złodziej. Każdy Niemiec to inżynier pracujący jak robot, a każdy Francuz to homoseksualista. Ludzie kochani, stereotypy są przecież dla starych bab…

Miałem miła okazję poznać jednego muzułmanina. Mieszkał on u mojego wujka w domu. Brał udział w wymianie między szkolnej. Zasady były proste. Kilkoro naszych dzieciaków jedzie do Turcji, kilkoro  tureckich dzieciaków przyjeżdża do nas. Kto ma duży dom i możliwości przygarnia jednego Turka. Wujek miał gest i  przygarnął. I wiecie co? NIE WYSADZIŁ ICH W POWIETRZE PRZY PIERWSZYM SPOTKANIU! Nie do wiary, nie?! A dodatkowo spędził z nami Wigilię i podczas tego święta także nie zadźgał nas tępym nożem! A miał okazję, bo po kolacji ledwo kto mógł się ruszać…

Komentarz III

"U nich nie ma wojny! ONI CHCĄ TYLKO LEPSZĄ KASĘ I ZASIŁKI!!!"

Jest wojna i to straszna. Dzieją się, jak to na wojnę, straszne rzeczy. Kilka artykułów wartych przeczytania: 

- http://swiat.newsweek.pl/syria--o-co-ta-wojna---analiza-konfliktu-,108169,1,1.html
- http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bilans-wojny-domowej-w-syrii-sa-kolejne,3,0,1686275.html
- http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sytuacja-w-syrii-dzieci-gina-z-glodu,91,0,1683803.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne

 A co do drugiej części to nie wiem czy się śmiać czy płakać… POLAK KOMU KOLWIEK WYTYKA FAKT, ŻE PRZYJEŻDŻA GDZIEKOLWIEK DLA KASY I ZASIŁKÓW. HIT!!! A przepraszam bardzo Polacy do Wielkiej Brytanii to po co jeżdżą?

Żeby rozwijać ten kraj kulturowo?

By uczyć Anglików Polskiego?

By uczyć ich krzesać ogień, bo nie potrafią?

Artykuł dla mniej kumatych:
- http://www.wprost.pl/ar/515517/Polacy-emigruja-by-zbankrutowac-w-Anglii/

Źle mi gdy widzę, powyższe komentarze padające w sprawie przyjęcia do Polski uchodźców z Syrii. Źle mi, że takie komentarze padają z ust Polaków. Polaków, którzy tak często emigrowali, ponieważ była wojna, ponieważ u siebie nie da się zarobić, ponieważ tam - na zachodzie - są lepsze warunki socjalne. 

No nic. Najwyraźniej nie dorośliśmy do takich czynów jako naród. A szkoda, ponieważ moglibyśmy. Dorastanie jest przecież takie proste. Wystarczy wyciągać wnioski…0 komentarze:

Prześlij komentarz